Przystań w Osłonce

Przystań w Osłonce

Marina w Osłonce

Przystań w Osłonce zlokalizowana jest na 23+500 Km. rzeki Szkarpawa,  na jej południowym brzegu, w niewielkiej odległości od ujścia rzeki Szkarpaw do wód Zalewu Wiślanego. Przystań żeglarska w Osłonce to nowoczesna marina, wybudowana w ramch projektu Pętla Żuławska. Na miejscu do dyspozycji wodniaków  jest węzeł sanitarny z toaletami i prysznicami,  pralka, wiata ze stołami i ławami oraz zlewozmywakiem, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki. W marinie Osłonka cumujemy burtą do stałego pomostu, głębokość przy pomoście cumowniczym jest zmienna i zależna od poziomu wody w Szkarpawie, wacha się od 1.5 m do 1.8 przy wyższych stanach wody. Pomosty cumownicze są wyposażone w przyłącza wodne oraz prądowe. Cały teren przystani jest monitorowany, do dyspozycji gości jest parking. Opłatę parkingową  należy uiścić z góry w Bosmanacie.  Osłonka to niewielka miejscowość, nie ma żadnego sklepu, baru ani restauracji. Zakupy najlepiej zrobić po drodze. Najbliższa restaruacja znajduje się w miejscowości Nowy Dwór Gdański (ok. 15 Km.).Na miejscu w marinie Osłonka można wynająć rowery turystyczne. Można się udać do pobliskiego Marzęcina celem obejrzenia ruin dawnej śluzy lub zrobienia zakupów w sklepie spożywczym. W Osłonce znajduje się jedna z kilku działajacych przepompowni na Żuławach.

 

Dojazd do mariny w Osłonce

Dojazd do mariny w Osłonce jest bardzo prosty. Jadąc autostradą A1 od strony Łodzi, dojeżdżamy do Gdańska, kierujemy się na południową obwodnicę Gdańska - zjazd na Warszawę. Dalej jedziemy drogą krajową numer 7 (drogą ekspresową S7),  w miejscowości Nowy Dwór Gdański, zjeżdżamy na Stegne, Krynice Morską, następnie na drugim rondzie (obok stacji paliw Orlen) zjeżdzamy do centrum Noweg Dworu Gdańskiego, jedziemy cały czas prosto, w kierunku na Marzęcino. W Marzęcinie na skrzyżowaniu jedziemy prosto, na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo oraz pierwsza prawo - cały czas trzymamy się głównej drogi. Na początku miejscowości Osłonka z głównej drogi będzie zjazd w prawo w drogę polną (będzie znak Przystań w Osłonce), która prowadzi do przystani w Osłonce.

Jadąc od strony Warszawy jest jeszcze prosciej - cały czas jedziemy droga ekspresową S7, w miejscowości Kazimierzowo (tuż za Elblągiem) skręcamy w prawo, jedziemy cały czas głowną drogą do Marzęcina, przejażdżamy kolejno przez miejscowości: Bielnik Drugi, Kępki (jedziemy mostem nad Nogatem), Stebna, Nowinki. W miejscowości Marzęcina na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo oraz pierwsza prawo - cały czas trzymamy się głównej drogi. Na początku miejscowości Osłonka z głównej drogi będzie zjazd w prawo w drogę polną (będzie znak Przystań w Osłonce), która prowadzi do przystani w Osłonce.

 

Czartery z Osłonki

W sezonie 2019 przygotowaliśmy do czarteru na Pętli Żuławskiej i Kanale Elbląskim wygodne i komfortowe jachty motorowe typu Vistula Cruiser 30 "Miś", River Cruiser 39 "Konsul" oraz  Suncamper 30 "Seksmisja".  Zmiany załóg w Osłonce odbywają się w Soboty. Jachty odbieramy w Soboty od godz. 16, zdajemy jednostki w Sobotę do godz. 11. Prosze pamiętać że godzina zdania jachtu jest godziną w której zdajemy jacht czysty, sklarowany. Nie jest to godzina przypłynięcia barki do przystani. Do czarteru na Kanale Elbląskim polecamy wszystkie jachty z Osłonki, szczególnie jachty motorowe typu Vistula Cruiser 30 oraz Suncamper 30,  obydwie jednostki posiadająca specjalne podpory pod dnem, dzięki temu rozwiązaniu ustawianie jachtu na pochylniach Kanału Elbląskiego jest naprawdę bardzo proste.


Przystań w Osłonce » Galeria