Przystań w Żuławkach

Przystań w Żuławkach

Marina w Żuławkach

Przystań w Żuławkach zlokalizowana jest na 3+500 Km. rzeki Szarpawa, 650 metrów na wschód od drogowego mostu zwodzonego w Drewnicy. Na terenie przystani znajdują się toalety, miejsce na ognisko, parking. Głębokość przy pomostach na przystani wynosi około 1 metra. Cumujemy burtą do pływających pomostów. Przy pomostach znajdują się przyłącza prądowe oraz wodne. Na terenie przystani znadjuje się slip do wodowania jednostek oraz żurawiki do podnoszenia jachtów. Na miejscu można wynająć domek holenderski. W cenie czarteru jest pobyt na terenie przystani oraz korzystanie z toalet w dniu zdania i odbioru jachtów. Teren przystani w Żuławkach jest zamknięty, wstęp tam mają tylko i wyłącznie nasi Klienci, znajomi właściciela lub Żeglarze przybijający do kei. Opłatę za parking uiszczają Państwo z góry u właściciela przystani - Pana Janusza Szwedowskiego.  Wieś Żuławki to żywy skansen osadnictwa meonnickiego oraz niemieckiego - we wsi znajduje sie kilka domów podcieniowych, w tym jeden w bardzo dobrym stanie, liczne domy w stylu holenderskim, wznoszone na terpach, połączone razem ze stodołą. W pobliskiej Drewnicy znajdą Państwo także pozostałości osadnictwa meonnickiego oraz ruiny wiatraka holenderskiego. W Żuławkach funkcjonują dwa sklepy spożywcze, gdzie bez problemu można zrobić zakupy na rejs po Pętli Żuławskiej, działa warsztat samochodowy, jest kościuł ewangielicki. W każdą niedziele są odprawiane Msze Święte. Najbliższa restauracja zlokalizowana jest w odległości około 6 km. od Żuławek w miejscowości Mikoszewo.

Dojazd do mariny w Żuławkach

Dojazd do mariny w Żuławkach jest bardzo prosty. Jadąc autostradą A1 od strony Łodzi, dojeżdżamy do Gdańska, kierujemy się na południową obwodnicę Gdańska - zjazd na Warszawę. Dalej jedziemy drogą krajową numer 7 (drogą ekspresową S7), po przejechaniu mostu na Wiśle w miejscowości Kiezmark, zjeżdżamy na Mikoszewo. Jadąc od strony Warszawy jest jeszcze prosciej - cały czas jedziemy droga ekspresową S7, po minięciu Nowego Dworu Gdańskiego, przed mostem na Wiśle w miejscowości Kiezmark zjeżdżamy na Mikoszewo. Po zjeżdzie z drogi S7 jedziemy prosto, po przejechaniu około 1 km. wjedziemy do miejscowości Żuławki. Jedziemy dalej cały czas prosto, po minięciu Kościołu po lewej stronie będziemy się powoli zbliżali do skrzyżowania. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto ! Głowna droga skręca pod kątem prawie 90 st. w lewo na Drewnice, Mikoszewo - do przystani na skrzyżowaniu jedziemy prosto. Należy wjechać na drogę z bruku (kamienia), po przejechaniu około 800 metrów, po lewej stronie będzie baram wjazdowa na teren przystani. Teren jest ogrodzony, od strony zachodniej porośnięty choinkami. Na przeciwko bramy wjazdowej na przystań, po prawej stronie stoi klasyczny dom w układzie holenderskim (dom razem ze stodołą).

Czartery z Żuławek

W sezonie 2019 przygotowaliśmy do czarteru na Pętli Żuławskiej i Kanale Elbląskim następujące jednostki: Weekend 820, Nautika 830, Merry Fischer 530. Zmiany załóg odbywają się w Soboty. Jachty odbieramy w Sobotę od godz. 16, zdajemy jednostki w Sobotę do godz. 11. Prosze pamiętać że godzina zdania jachtu jest godziną w której zdajemy jacht czysty, sklarowany. Nie jest to godzina przypłynięcia do przystani. Standardowo szkolenia załóg bez żadnego doświadczenia odbywają się w Niedziele rano, jeżeli warunki na to pozwolą mogą odbyć się w Sobotę późnym popołudniem. Idelane do czarteru na Kanale Elbląskim będą barki typu Weekend 820.


Przystań w Żuławkach » Galeria