Pętla Żuławska i Kanał Elbląski » Malbork

Każdy, kto dawno nie był w Malborku, przyjeżdżając dziś do tego pięknego, krzyżackiego grodu, z pewnością zauroczy się wieloma nowymi atrakcjami, a już na pewno nie zapomni widoku pięknego centrum z pomnikiem Króla Kazimierza Jagiellończyka na środku placu. Tańcząca w rytm muzyki kolorowa fontanna, wokół niej elementy małej architektury i liczne restauracyjki – to wszystko tworzy niesamowity klimat Malborka, kojarzonego do niedawna wyłącznie z największym zamkiem w Europie. Warto tu zajrzeć, choćby po to, aby się o tym przekonać.

Zamek w Malborku, o powierzchni około 21 hektarów, jest największym ceglanym zamkiem na świecie, arcydziełem architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza.

Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obiekt odwiedza co roku blisko pół miliona turystów. Turystyczna duma Polski, od lat wizerunkowy symbol i obowiązkowy punkt odwiedzin dla polskich i zagranicznych turystów. Magiczne i przyjazne miejsce, z ciekawymi wystawami, wydarzeniami kulturalnymi, profesjonalna infrastrukturą turystyczną. W gotyckiej scenerii dawnej krzyżackiej warowni obejrzeć możemy liczne zbiory między innymi bursztynu, militariów, numizmatów, detalu architektonicznego czy rzeźby, inscenizację historyczną „Oblężenie Malborka”, spektakl „Światło i dźwięk”.

W Malborku funkcjonuje jedno koło przewodników – Stowarzyszenie Koło Przewodników Malborskich. Koło Przewodników Malborskich (rok założenia 1954) liczy ponad dwustu przewodników. Celem działalności koła jest zapewnienie jak najlepszej, w pełni profesjonalnej obsługi turystów przybywających do Malborka. Do zakresu usług oferowanych przez Koło Przewodników Malborskich należy prowadzenie obsługi wycieczek i turystów indywidualnych po kompleksie Muzeum Zamkowego w Malborku za pośrednictwem Kasy Muzeum. W odniesieniu do grup obcojęzycznych zamówienie na usługę przewodnicką należy dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Usługę przewodnicką polegającą na oprowadzaniu po mieście Malbork, Żuławach, regionie elbląskim i województwie pomorskim można zarezerwować za pośrednictwem biur podróży działających na terenie Malborka. Powyższe usługi oferowane są dla turystów krajowych jak i zagranicznych w językach: polskim, angielskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, szwedzkim i włoskim. 

Pobież przewodnik po Malborku w języku Polskim

 


Malbork » Galeria