Czartery » Jachty motorowe

czartery jachtów motorowych


Czartery » Jachty motorowe

Czartery bez patentu

Wraz z wprowadzeniem zmian w polskim ustawodastwie w październiku 2010 roku, coraz większe znaczenia zarówno dla stoczni jachtowych oraz firm czarterowych mają jachty motorowe. Dla przypomnienia w dniu 16 października 2010 roku weszła w życie ustawa z dnia 25 czerwca o sporcie (Dz.U. 2010 nr. 127 poz. 857), która wprowadza zmiany w uprawnieniu do pływania motorowymi jachtami spacerowymi - tzw. barkami ... Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i długości kadłuba do 13 m., których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15km/h.

Czartery jachtów motorowych

Zmiana ta spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania jachtami motorowymi (barkami) zarówno ze strony klientów indywidualnych jak i firm czarterowych. Wzrost popytu na czartery jachtów motorowych bez patentu spowodował pojawienie się wielu nowych modeli na Polskim rynku. Do najpopularniejszych z nich należą jachty motorowe typu Janmor 700, Neon 990, Nautic 900, Weekend 820, Stillo 30,  River Cruiser 39, Suncamper 30 czy bardzo przestronna barka typu Vistula Cruiser 30. W ostatnim czasie coraz modniejsze stają się kadłuby półślizgowe - takimi jachtami z reguły pływa się spacerowo, a wrazie wystąpienia gwałtownych zjawisk pogodowych można przyśpieszyć i schować się w bezpiecznym miejscu. Spośród wielu modeli z kadłubem półślizgowym wyróżnić można jachty motorowe typu Tytan 818, Neon 990, Nautic 900, Platinium 989.

Czartery jachtów motorowych na Pętli Żuławskiej

Nasza firma dla swoich klientów przygotowuje do czarteru na Pętli Żuławskiej barki w podwyższonym standardzie. Wszystkie nasze jachty motorowe na wyposażeniu posiadają ogrzewanie, lodówkę, telewizor, radio, echosonde, ster strumieniowy, pokłady są wyłożone drewnem egzotycznym. W naszych bazach w Białej Górze i Elblągu czekają na Państwa gotowe do czarteru, komfortowe barki typu Suncamper 30,  Suncamper 35, River Cruiser 39Vistula Cruiser 30Janmor 700, Stillo 30Weekend 820. Z myślą o pływaniu po Zalewie Wiślanym przygotowaliśmy dwie jednostki z kadłubami półślizgowymi - jacht motorowe typu Nautic 900 oraz Neon 990.

Nowością w sezonie 2024 jest jedyny w ofercie na Pętli Żuławskiej jacht motorowy Suncamper 35 w wersji z drugim stanowiskiem sterowania. Suncamper 35 to bardzo wygodna, przestronna barka z dużym kokpitem, pokładem słonecznym, wyposażona w mocny silnik uciągowy Yamaha FT50 oraz dwa stery strumieniowe.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty czarteru jachtów motorowych na Pętli Żuławskiej, Zalewie Wiślanym oraz Kanale Elbląskim.

Czartery jachtów motorowych na Kanale Elbląskim

Ze względu na konstrukcję idealne do czarteru na Kanale Elbląskim będą jednostki typu Suncamper 30, Vistula Cruiser 30 Barki tego typu posiadają specjalne podpory pod dnem, którę pozwalają na swobodne stanie jachtu na wózkach Kanału Elbląskiego. Świetnym rozwiązaniem na Kanał Elbląski są również jachty motorowe typu Weekend 820 oraz River Cruiser 39. Jednostki te można wynając z bazy w Elblągu.

Na czarter po Kanale Elbląskim polecamy także jachty motorowe dostępne w ofercie z Białej Góry: Suncamper 35 w wersji flybridge, Janmor 700.

Nie masz pomysłu na urlop ? Zapraszamy na czartery jachtów motorowych na Kanale Elbląskim


Czartery » Jachty motorowe


Nasi partnerzy

 • Kanał Elbląski
  Pętla Żuławska
  porty jachtowe, przystanie jachtowe
  jacht motorowy, barka, River Cruiser 39
  Mazurscy Sternicy, Rejsy po Mazurach, Skipper do wynajęcia
  hausboote in polen, hausboote in masuren
 • Ośrodek Wczasowy nad morzem
  korytka kablowe, drabinki kablowe