Czartery » Jachty motorowe

czartery jachtów motorowych


Czartery » Jachty motorowe

Wraz z wprowadzeniem zmian w polskim ustawodastwie w październiku 2010 roku, coraz większe znaczenia zarówno dla stoczni jachtowych oraz firm czarterowych mają jachty motorowe. Dla przypomnienia w dniu 16 października 2010 roku weszła w życie ustawa z dnia 25 czerwca o sporcie (Dz.U. 2010 nr. 127 poz. 857), która wprowadza zmiany w uprawnieniu do pływania motorowymi jachtami spacerowymi - tzw. barkami ... Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i długości kadłuba do 13 m., których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15km/h.

Zmiana ta spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania jachtami motorowymi (barkami) zarówno ze strony klientów indywidualnych jak i firm czarterowych. Wzrost popytu na czartery jachtów motorowych bez patentu spowodował pojawienie się wielu nowych modeli na Polskim rynku. Do najpopularniejszych z nich należą jachty motorowe typu Nautika 830, Nautika 1000, Weekend 820, Nautiner 38 Classic, Nautiner 40,  River Cruiser 39, Suncamper 30 czy bardzo przestronna barka typu Vistula Cruiser 30. W ostatnim czasie coraz modniejsze stają się kadłuby półślizgowe - takimi jachtami z reguły pływa się spacerowo, a wrazie wystąpienia gwałtownych zjawisk pogodowych można przyśpieszyć i schować się w bezpiecznym miejscu. Spośród wielu modeli z kadłubem półślizgowym wyróżnić można jachty motorowe typu Tytan 818, Nautika 830s, Nautika 1100s.

Nasza firma dla swoich klientów przygotowuje do czarteru barki w podwyższonym standardzie. Wszystkie nasze jachty motorowe na wyposażeniu posiadają ogrzewanie, lodówkę, telewizor, radio, echosonde, ster strumieniowy, pokłady są wyłożone drewnem egzotycznym. W przystani jachtowej w Żuławkach czekają na Państwa gotowe do czarter, komfortowe barki typu Suncamper 30,  River Cruiser 39Vistula Cruiser 30Nautika 830Weekend 820. Specjalnie dla wędkarzy przygotowaliśmy klasykę - jacht motorowy typu Merry Fisher 530.

Nowością w sezonie 2017 jest jacht motorowy Suncamper 30, to bardzo wygodna, przestronna barka z dużym kokpitem, pokładem słonecznym, idalna do czarteru dla rodzin z dziećmi.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty czarteru jachtów motorowych na Pętli Żuławskiej, Zalewie Wiślanym oraz Kanale Elbląskim.


Czartery » Jachty motorowe


Nasi partnerzy

 • Kanał Elbląski
  porty jachtowe, przystanie jachtowe
  hausboote in polen, hausboote in masuren
  budowa ogrodów, kostka brukarska
  jacht motorowy, barka, River Cruiser 39
  Mazurscy Sternicy, Rejsy po Mazurach, Skipper do wynajęcia
 • Ośrodek Wczasowy nad morzem
  korytka kablowe, drabinki kablowe
  budowa jachtu Weekend 820