Przystań Bryza w Elblągu

Przystań Bryza w Elblągu

Marina Bryza w Elblągu

Przystań w Bryza w Elblągu zlokalizowana jest na 5+500 Km. rzeki Elbląg,  na jej wschodnim brzegu, w niewielkiej odległości od rozgałęzienia Kanału Jagiellońskiego i rzeki Elbląg, tuż przed mostem drogowym, praktycznie na przeciwko przystani Jachtklub Elbląg. W marinie Bryza do dyspozycji wodniaków jest  węzeł sanitarny z toaletami i prysznicami, miejsce na ognisko. W marinie Bryza cumujemy burtą do wysokiego nabrzeża, głębokość  jest zmienna i zależna od poziomu wody w rzece Elbląg, wacha się od 1.5 m do 1.8 przy wyższych stanach wody. Miejsca postojowa są wyposażone w przyłącza wodne oraz prądowe, cały teren jest monitorowany. W bliskiej odległości od przystani znajduje się duży sklep spożywczy sieci Lidl, sklep mięsny Gzella, do starówki w Elblągu spacerem jest jakieś 30 minut. Wjazd na teren przystani jest możliwy w godzinach 8 - 20. Po godzinie 20 brama jest zamykana, wejście jest możliwe tylko poprzez furtkę zamykaną na kłódkę z szyfrem.

Dojazd do mariny Bryza w Elblągu

Dojazd do mariny w Bryza w Elblągu jest bardzo prosty. Jadąc autostradą A1 od strony Łodzi, dojeżdżamy do Gdańska, kierujemy się na południową obwodnicę Gdańska - zjazd na Warszawę. Dalej jedziemy drogą krajową numer 7 (drogą ekspresową S7),  w miejscowości  Kazimierzowo (przedmieścia Elbląga, pierwszy węzeł za Nowym Dwórem Gdańskim), zjeżdżamy na Elbląg, Tolkmicko, następnie cały czas trzymamy się głównej drogi (jedziemy czas prosto), na pierwszym rondzie za mostem nad rzeką Elbląg zawracamy (trzeci zjazd), z głównej drogi skręcamy w prawo - zjazd jak do Lidla, następnie skręcamy w lewo i jedziemy prosto, następnie po łuku lekko w prawo. Przystań Bryza będzie już widoczna, brama wjazdowa na teren przystani jest za przejazdem przez torowisko.

Jadąc od strony Warszawy jest jeszcze prosciej - cały czas jedziemy droga ekspresową S7, z obdownicy Elbląga zjezdrzamy ostatnim zjazdem w miejscowości Kazimierzowo (tuż za Elblągiem) - zjazd na Elbląg, Tolkmicko, następnie cały czas trzymamy się głównej drogi (jedziemy czas prosto), na pierwszym rondzie za mostem nad rzeką Elbląg zawracamy (trzeci zjazd), z głównej drogi skręcamy w prawo - zjazd jak do Lidla, następnie skręcamy w lewo i jedziemy prosto, następnie po łuku lekko w prawo. Przystań Bryza będzie już widoczna, brama wjazdowa na teren przystani jest za przejazdem przez torowisko.

Czartery z Elbląga

W sezonie 2020 przygotowaliśmy do czarteru na Pętli Żuławskiej i Kanale Elbląskim wygodne i komfortowe jachty motorowe typu Vistula Cruiser 30 "Miś", River Cruiser 39 "Konsul", Suncamper 30 "Seksmisja" oraz jachty typu Weekend 820.  Zmiany załóg w Elblągu odbywają się w Soboty. Jachty odbieramy w Soboty od godz. 16, zdajemy jednostki w Sobotę do godz. 10. Prosze pamiętać że godzina zdania jachtu jest godziną w której zdajemy jacht czysty, sklarowany. Nie jest to godzina przypłynięcia barki do przystani. Do czarteru na Kanale Elbląskim polecamy wszystkie jachty z Elbląga, szczególnie jachty motorowe typu Vistula Cruiser 30 oraz Suncamper 30,  obydwie jednostki posiadająca specjalne podpory pod dnem, dzięki temu rozwiązaniu ustawianie jachtu na pochylniach Kanału Elbląskiego jest naprawdę bardzo proste.


Przystań Bryza w Elblągu » Galeria