Przystań w Białej Górze

Przystań w Białej Górze

Marina w Białej Górze

Przystań w Białej Górze zlokalizowana jest na 0+500 Km. rzeki Nogat,  na jej wschodnim brzegu, tuż obok śluzy w Białej Górze (płynąc od strony Malborka).  Przystań żeglarska w Białej Górze to nowoczesna marina, wybudowana w ramch projektu Pętla Żuławska. Na miejscu jest wszystko co być powinno na przystani jachtowej - węzeł sanitarny z toaletami i prysznicami, pomieszczenie kuchenne, pralka, slip, miejsce na ognisko, duży ruszt na grilla. W marinie Biała Góra cumujemy long side (burtą) do pływających pomostów, głębokość przy kei jest zmienna i zależna od poziomu wody w Wiśle, wacha się od 1 m do 1.8 przy wyższych stanach wody. Przy pomostach znajdują się przyłącza prądowe oraz wodne. Na terenie przystani znadjuje się także płatny parking monitorowany. Opłatę za parking należy uiścić w Bosmanacie z góry. W cenie czarteru jest pobyt na terenie przystani oraz korzystanie z toalet w dniu zdania i odbioru jachtów. Na miejscu w marinie Biała Góra można wynająć łodzie wiosłowe, kajaki, kanu. W ofercie przystani znajdują się także rowery turystyczne. Wieś Biała Góra jest pięknie położona, na wzniesieniu, pośród otaczających ją lasów. Największą atrakcją turystyczną jest śluza w Białej Górze, z wałów obok śluzy rozprzestrzenia się piękny widok na ujście Nogatu do Wisły, w tym miejscu w okresie międzywojennym była granica pomiedzy Polską, III Rzeszą a Wolnym Miastem Gdańsk. W Białej Górze jest rezerwat przyrody, gdzie na bezleśnym zboczu rosną chronione gatunki roślin, w okolicznym lesie zachowały się ruiny cmentarza menonickiego oraz dawna strzelnica hitlerjungen. W Białej Górze funkcjonują dwa sklepy spożywcze, gdzie bez problemu można zrobić zakupy na rejs po Pętli Żuławskiej, ten dalej od przystani jest lepiej zaopatrzony,  jest kościół ewangielicki. W każdą niedziele o godzinie 10 są odprawiane Msze Święte. Najbliższa restauracja zlokalizowana jest w  miejscowości Sztum,  około 10 km. od Białej Góry.

Dojazd do mariny w Białej Górze

Dojazd do mariny w Białej Górze nie jest skomplikowany. Jadąc autostradą A1 od strony Łodzi, zjeżdzamy na węźle Kopytkowo na Kwidzyn. Po przejechaniu rzeki Wisły, na pierwszym rondzie w miejscowości Kwidzyn kierujemy się drogą krajową numer 55 na Sztum, Malbork. W miejscowości Sztum, na trzecim rondzie, drugim zjazdem kierujemy się na Białą Górę. Jadąc od strony Warszawy w miejscowości Elbląg należy zjechać zjazdem na Malbork, następnie jedziemy drogą krajową numer 22 do Malborka. W Malborku na skrzyżowaniu świetlnym przed mostem drogowym na rzece Nogat należy kierować się na Sztum, Kwidzyn, Grudziądz. Następnie jedziemy cały czas drogą krajową numer 55 do miejscowości Sztum. W Sztumie na pierwszym rondzie zjeżdżamy pierwszym zjazdem na Białą Górę.  Po minięciu przejazdu kolejowego w Sztumie, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, stąd do Białej Góry mamy 10 Km. Na pierwszym skrzyżowaniu w miejscowości Sztumskie Pole jedziemy w lewo, na skrzyżowaniu w lesie jedziemy prosto. Po wjechaniu do Białej Góry, mijamy po prawej stronie sklep spożywczy, zaraz za sklepem po wjechaniu na wał, po prawej stronie pojawi się droga dojazdowa do przystani w Białej Górze.

Czartery z Białej Góry

W sezonie 2021 przygotowaliśmy do czarteru na Pętli Żuławskiej i Kanale Elbląskim naszą nowość jacht Janmor 700 oraz wygodne i komfortowe jachty motorowe typu Stillo 30 oraz  Suncamper 30 w wersji z Flybridge (drugim stanowiskiem sterowania), jacht Nautika 830 oraz Marim 23.  Zmiany załóg w Białej Górze odbywają się w Niedziele. Jachty odbieramy w Niedziele od godz. 16, zdajemy jednostki w Niedziele do godz. 10. Prosze pamiętać że godzina zdania jachtu jest godziną w której zdajemy jacht czysty, sklarowany. Nie jest to godzina przypłynięcia barki do przystani. Z Białej Góry idealną jednostką do czarteru na Kanale Elbląskim bjest jacht Suncamper 30,  komfortowa jednostka posiadająca trzy kile pod dnem, dzięki temu rozwiązaniu ustawianie jachtu na pochylniach Kanału Elbląskiego jest naprawdę bardzo proste.


Przystań w Białej Górze » Galeria