Czartery jachtów z Białej Góry

Czartery jachtów z Białej Góry

Oferujemy Państwu czartery jachtów motorowych z dwóch różnych portów: z Elbląga oraz z Białej Góry. Marina Biała Góra to świetny wybór do rozpoczęcia rejsu po Pętli Żuławskiej oraz Zalewie Wiślanym, a także na Kanał Elbląski. Zmiany załóg w Białej Górze odbywają się w każdą Niedziele. Odbiór jachtów odbywa się w godzinach 15-19, zdanie jachtu odbywa się w godzinach 8-10.

Dostępne jachty do czarteru z Mariny Biała Góra

W sezonie 2024 przygotowaliśmy dla Państwa następujące jednostki dostępne do czarteru z Białej Góry:

Janmor 700, Nautic 900, Neon 910, Stillo 30 oraz nowość w sezonie 2024 jacht Suncamper 35 Flybridge.

Dla osób rozpoczynających przygodę z motorowodniactwem polecamy jachty typu Janmor 700 (posiadamy dwie takie jednostki w ofercie).

Jacht Janmor 700 to nasza najmniejsza oferowana jednostka, jacht, nowoczesny, z kokpitem salonowym, charakteryzuje się małym zanurzeniem, dużą zwrotnością. Polecamy dla rodziny lub dla dwóćh par. Posiada 5 miejsc do spania. Komfortowo pływa się od 2 do 4 osób. Minusem tej jednostki jest brak zamykanych kabin.  Idelany na pierwszy rejs po Pętli Żuławskiej, świetnie sprawdza się na pochylniach Kanału Elbląskiego - jacht posiada trzy kile, stoi stabilnie na wózkach podczas transportu na pochylniach.

Jachty Nautic 900 oraz Neon 990 to bliźniacze jednostki produkowane przez stocznie Nautic Yachts. Zabudowa dwu kabinowa  (każda z kabin ma dwuosobową koje) oraz 6 miejscami do spania. Idealna dla dwóch par. Jednostki z kadłubami półślizgowymi, z dodatkowym balastem, świetnie sprawdzą się w rejsie po Zalewie Wiślanym.

Stillo 30  to jednostka z mocnym silnikiem diesla (55 KM) oraz dwoma sterami strumieniowmy. Posiada 3 zamykane kabiny sypialne z podwójnymi kojami, dużą mesę oraz łazienkę. Posiada 8 miejsc do spania, idealna opcja dla grópy znajomych (3 pary). Ze względu na zanurzenie i ster głębinowy świetnie sprawdza się podczas rejsów po Żalewie Wiślanym. Polecamy w pakiecie z deską SUP.

Jacht Suncamper 35 to bardzo wygodny i komfortowe jacht motorowy, z dużymi panoramicznymi szybami, mesą i kokpitem na jednym poziomie oraz pokładem słonecznym na dachu. Posiada 7 miejsc do spania, zabudowa dwu kabinow, duża kabina dziobowa z 3 kojami stałymi, kabina rufowa dwuosobowa, dwa dodaktowe miejsca do spania w mesie po złożeniu stołu. Jednostka posiada trzy kile, bardzo dobrze ustawia się na wózkach Kanału Elbląskiego. Polecamy dla dwóch par. Jacht posiada drugie stanowisko sterowania na pokładzie słonecznym usytuowanym na dachu tzw.flybridge. Mocny silnik (Yamaha w wersji uciągowej o mocy 50 KM.) oraz dwa stery strumieniowe znacznie ułatwiają manewry portowe.

Wszystkie nasze jednostki wykonane są w wysokim standardzie, na wyposażoniu min.: lodówka z zamrażalnikiem, kuchenka gazowa, pełne wyposażenie kuchenne (naczynia, sztućce, garniki), ogrzewanie (2-4KW), duży zbiornik paliwa (70-150L), duży zbiornik wody (min. 100L), zbiornik oleju napędowego do ogrzewania (40L), trzy odseparowane akumulatory (start, hotel, ster strumieniowy), ładowarkę portową, panele fotowoltaiczne, boiler z ciepłą wodąprysznic w łazience i kokpicie, antene DVBT, TV LEd, radio z głośnikami, oświetlenie LED, niezawodne silniki zaburtowe Yamaha o mocy (30-50 KM.) lub silnik diesla oraz dziobowy ster strumieniowy (jachty Stillo 30 oraz Suncamper 35 posiadają dwa stery strumieniowe). Na wyposażeniu także wygodne materace w kokpicie, odbijacze, cumy, środki ratunkowe, środki gaśnicze, dwie kotwice na każdej łodzi, wiadro, bosak, wiosła, skrzynka narzędziowa oraz co najważniejsze nasze doświadczenie i pełne wsparcie podczas Waszego rejsu.

Na  jachty Sucamper 35, Stillo30, Nautic 900, Neon 910  wymagamy uprawnień (żeglarskie lub motorowodne), ewentualnie doświadczenia  w prowadzeniu jachtów motorowych (dwa - trzy rejsy jednostkami tego typu). Dla osób bez uprawnień polecamy jachty typu Janmor 700.

Jacht Stillo 30 ze wzlgędu na zanurzenie i ster głębinowy ma zakaz żelugi Wisłą na odcinku od śluzy Biała Góra do śluzy Gdańska Głowa.

Poniżej przedstawiamy przykłądowe plany rejsów z Białej Góry.

Przykładowy plan rejsu Pętlą Żuławską (jachty Neon 990, Nautic 900, Janmor 700, Suncamper 35)

Niedziela: Biała Góra- Tczew (2h)

Poniedziałek: Tczew - Wyspa Sobieszewska (4-5h)

Wtorek: Wyspa Sobieszewska  - Gdańsk  (1h)

Środa: Gdańsk - Drewnica - Żuławki (4h)  - Rybina (5.h) - Osłonka (ok.6h) lub Nowy Dwór Gdański (6-7h). Polecamy nocleg w Żuławkach, Rybinie lub Osłonce.

Czwartek: Żuławki/Rybina/Osłonka/Nowy Dwór Gdański - Elbląg. W zależności od miejsca startu od 3 do 5h. Z Elbląga polecamy rejs na jezioro Druzno (+3h)

Piątek: Elbląg - Malbork (5-6h)

Sobota: Malbork - Biała Góra  (2.5-3h)

Niedziela: zdanie jachtu w godzinach porannych.

 

Przykładowy plan rejsu Pętlą Żuławską (jacht Stillo 30)

Niedziela: Biała Góra- Malbork (2.5-3h)

Poniedziałek: Malbork - Osłonka  (5-6h)

Wtorek: Osłonka - Wyspa Sobieszewska (5-6h)

Środa: Wyspa Sobieszewska  - Gdańsk  (1h)

Czwartek: Gdańsk - Drewnica - Żuławki   - Rybina (6h) 

Piątek: Rybina - Elbląg (5h)

Sobota: Elbląg - Malbork - Biała Góra  (7h)

Niedziela: zdanie jachtu w godzinach porannych.

 

Przykładowy plan rejsu Zalew Wiślany 

Niedziela: Biała Góra- Malbork (2.5-3h)

Poniedziałek: Malbork - Osłonka  (5-6h)

Wtorek: Osłonka - Kąty Rybackie  (2h)

Środa: Kąty Rybackie  - Krynica Morska  (2.5-3h)

Czwartek: Krynica Morska - Frombork (2h) 

Piątek: Frombork - Elbląg (3-4h)

Sobota: Elbląg - Malbork - Biała Góra  (7h)

Niedziela: zdanie jachtu w godzinach porannych.

 

Przykładowy plan rejsu Kanał Elbląski (jacht Janmor 700, Sucamper 35)

Niedziela: Biała Góra- Malbork (2.5-3h)

Poniedziałek: Malbork - Elbląg - pochylnia całuny (7h)

Wtorek: całuny - odcinek pochylniowy (3-4h) - stanica u Borsuka na jeziorrze Ruda Woda (+3h) lub Miłomłyn (+4h)

Środa: u Borsuka / Miłomłyn - Siemiany nad jeziorakiem  (3-4h)

Czwartek: Siemiany - Buczyniec  (6h) 

Piątek: Pochylnia Buczyniec - Elbląg (6h)

Sobota: Elbląg - Malbork - Biała Góra  (7h)

Niedziela: zdanie jachtu w godzinach porannych.

 

Czas podany przy średniej prędkości około 10 Km/h.

Na wodach śródlądowych uprawnienia motorowodne nie są wymagane. Żeby wpłynąć na wody morskie (Zalew Wiślany oraz wody Portu Gdańsk) nalezy posiadać co najmniej uprawnienia Sternika Motorowodnego.

 


Czartery jachtów z Białej Góry » Galeria