Czartery jachtów z Elbląga

Czartery jachtów z Elbląga

Oferujemy Państwu czartery jachtów motorowych z dwóch różnych portów: z Elbląga oraz z Białej Góry. Marina Bryza w Elblągu jest idealnym miejscem do rozpoczęcia rejsu na Kanał Elbląski, a także na Zalew Wiślany oraz na Pętle Żuławską. Zmiany załóg w Elblągu odbywają się w każdą Sobotę. Odbiór jachtów odbywa się w godzinach 15-19, zdanie jachtu odbywa się w godzinach 8-10.

Dostępne jachty do czarteru z Elbląga

W sezonie 2024 przygotowaliśmy dla Państwa następujące jednostki dostępne do czarteru z Elbląga:

Vistula Cruiser 30, Vistula Cruiser 30 SE, River Cruiser 39, Weekend 820, Suncamper 30 Classic oraz Suncamper 30 Flybirdge.

Dla osób rozpoczynających przygodę z motorowodniactwem polecamy jachty Weekend 820 oraz Vistula Cruiser 30.

Jacht Weekend 820 to jeden z najpopularniejszych jachtów motorowych do pływania po rzekach i kanałach, charakteryzuje się małym zanurzeniem, dużą zwrotnością. Idelany na pierwszy rejs. Polecamy dla rodziny lub dla dwóćh par. Posiada 7 miejsc do spania. Komfortowo pływa się od 2 do 4 osób. Minusem tej jednostki jest brak zamykanych kabin.

Jachty Vistula Cruiser 30 oraz Vistula Cruiser 30 SE to "powiększony Weekend 820". Jednostka większa, w zabudowie dwu kabinowej (każda z kabin ma dwuosobową koje) oraz 7 miejscami do spania. Idealna dla dwóch par. Pod dnem zamontowano specjalne podpory stabilizujące jacht na płaskiej powierzchni, świetnie się ustawia na pochylniach Kanału Elbląskiego.Na pokład zabierze do 6 rowerów.

Na wszystkie jachty Sucamper 30 oraz River Cruiser 39 wymagamy uprawnień (żeglarskie lub motorowodne), ewentualnie doświadczenia  w prowadzeniu jachtów motorowych (dwa - trzy rejsy jednostkami tego typu).

River Cruiser 39  to nasz autobus, to największa jednostka czarterowa w rejonie. Posiada 3 zamykane kabiny sypialne, dużą mesę oraz łazienkę. Posiada 10 miejsc do spania. Komfortowo się pływa w 6 osób. Na pokład zabiera do 10 rowerów.

Jachty Suncamper 30 to bardzo wygodne i komfortowe jachty motorowe, z dużymi panoramicznymi szybami, mesą i kokpitem na jednym poziomie oraz pokładem słonecznym na dachu. Jacht posiada dwie zamykane kabiny dwuosobowe oraz dwa dodaktowe miejsca do spania w mesie po złożeniu stołu. Jednostka posiada trzy kile, bardzo dobrze ustawia się na wózkach Kanału Elbląskiego. Polecamy dla dwóch par. Jednostka Flybridge posiada dodatkowe miejsce do sterowania jachtem usytuowane na dachu jachtu oraz posiada mocniejszy silnik (wersja Classic 30 KM, wersja Flybridge 40 KM).

Wszystkie nasze jednostki wykonane są w wysokim standardzie, na wyposażoniu min.: lodówka z zamrażalnikiem Dometic/Waeco, kuchenka gazowa, pełne wyposażenie kuchenne (naczynia, sztućce, garniki), ogrzewanie (2-4KW), duży zbiornik paliwa (70-100L), duży zbiornik wody (min. 100L), zbiornik oleju napędowego do ogrzewania (20-40L), trzy odseparowane akumulatory (start, hotel, ster strumieniowy), ładowarkę portową, panele fotowoltaiczne, boiler z ciepłą wodą, prysznic w łazience i kokpicie, antene DVBT, TV LEd, radio z głośnikami, oświetlenie LED, niezawodne silniki zaburtowe Yamaha o mocy (30-40 KM.) oraz dziobowy ster strumieniowy. Na wyposażeniu także wygodne materace w kokpicie, odbijacze, cumy, środki ratunkowe, środki gaśnicze, dwie kotwice na każdej łodzi, wiadro, bosak, wiosła, skrzynka narzędziowa oraz co najważniejsze nasze doświadczenie i pełne wsparcie podczas Waszego rejsu.

Poniżej przedstawiamy przykłądowe plany rejsów z Elbląga

Przykładowy plan rejsu Kanałem Elbląskim:

Sobota: Elbląg - Pochylnia Całuny (2h)

Niedziela: Odcienek pochylniowy - Miłomłyn (6h)

Poniedziałek: Miłomłyn - Iława (4h)

Wtorek: Iława - Siemiany (2h)

Środa: Siemiany - Ostróda (6h)

Czwartek: Ostróda - Buczyniec (6-7h)

Piątek: Buczyniec - pochylnie - Elbląg (5-6h)

Sobota: zdanie jachtu w godzinach porannych.

 

Przykładowy plan rejsu Pętlą Żuławską

Sobota: Elbląg - jezioro Drużno - Elbląg (2-3h)

Niedziela: Elbląg - Malbork (5h)

Poniedziałek: Malbork - Biała Góra (2.5-3h)

Wtorek: Biała Góra - Tczew - Wyspa Sobieszewska (6h)

Środa: Wyspa Sobieszewska - Gdańsk (1h)

Czwartek: Gdańsk - Drewnica - Żuławki (4h)  - Rybina (5.h) - Osłonka (ok.6h) lub Nowy Dwór Gdański (6-7h). Polecamy nocleg w Żuławkach, Rybinie lub Osłonce.

Piątek: Żuławki/Rybina/Osłonka/Nowy Dwór Gdański - Elbląg. W zależności od miejsca startu od 3 do 5h. 

Sobota: zdanie jachtu w godzinach porannych.

 

Przykładowy plan rejsu Zalew Wiślany i Gdańsk

Sobota: Elbląg - Osłonka (3h)

Niedziela: Osłonka - Gdańsk (6h)

Poniedziałek: Gdańsk - Rybina (2.5-3h)

Wtorek: Rybina - Kąty Rybackie (2,5 - 3h)

Środa: Kąty Rybackie - Krynica Morska (2,5 - 3h)

Czwartek: Krynica Morska - Frombork (2h)

Piątek: Frombork - Elbląg (3.5 - 4h)

Sobota: zdanie jachtu w godzinach porannych.

 

Czas podany przy średniej prędkości około 10 Km/h.

Na wodach śródlądowych uprawnienia motorowodne nie są wymagane. Żeby wpłynąć na wody morskie (Zalew Wiślany oraz wody Portu Gdańsk) nalezy posiadać co najmniej uprawnienia Sternika Motorowodnego.

 


Czartery jachtów z Elbląga » Galeria