Krynica Morska


Zalew Wiślany » Krynica Morska

Krynica Morska to największa w sezonie miejscowość turystyczna zlokalizowana na Mierzei Wiślanej, od północy  graniczy z wodami Zatoki Gdańskiej od południa z Zalewem Wiślanym.

Nad brzegami Zalewu Wiślanego wybudowano największy port jachtowy nad Zalewem Wiślanym, z pełną infrastrukturą (pomsty pływające tzw. y-bomy, przyłącza lądowe, przyłącza wodne), z pełnym węzłem sanitarnym. Na północy nad brzegiem zatoki rozciągają się piaszczyste plaże. W sezonie panuje tutaj niesamowity gwar, tłumy ludzi przyjeżdżają na wakacje dosłownie z całej europy, na miejscu pełno hoteli, pensjonatów, barów, restauracji, smażalni ryb, sklepów spożywczych, jarmarków gdzie kupić można dosłownie wszystko. To miejsce które każdy powinie zobaczyć podczas swojego rejsu po wodach Zalewu Wiślanego. Poza sezonem trochę ciszej, ci co cenią spokój i ciszę powinni się udać do Piasków lub do Tolkmicka po drugiej stronie Zalewu.

Obszar lądowy Krynicy Morskiej w całości objęty jest Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana, warto tutaj zobaczyć Latarnie Morską, najwyższą wydmę na Mierzei Wiślanej „Wielbłądzi Grzbiet” – jedyny naturalny punkt na Mierzei Wiślanej skąd widać równocześnie Zatokę Gdańską oraz Zalew Wiślany. 


Krynica Morska » Galeria